Віват, театре!

Для майбутніх класних керівників Новини Українська література 10 клас

         Зустрічайте! 

театр

           Біографія Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії розпочалася 1 листопада 1927 року зі створення при Миколаївській окрполітосвіті Театру юного глядача.

                Хрещеними батьками театру, кураторами та педагогами стали легенда московського малого театру Олександра Яблочкіна, видатний актор МХАТу Микола Плотников, учениця та сподвижниця видатного українського театрального діяча Леся Курбаса Софія Мануйлович, брати Роберт та Рафаїл Адельгейми.

      У серпні 1959 року було об’єднано трупи Миколаївського державного театру юного глядача та Миколаївського пересувного українського театру ім. Т.Г. Шевченка в один колектив – Миколаївський обласний український музично-драматичний театр.

      У 1980 році театру присвоїли новий статус – Миколаївський український театр драми та музичної комедії.

       У Миколаївському театрі народився й ось уже понад 15 років успішно працює театр-супутник «Академія пані Куліси». 

          Зірковий час для театру настав у вересні 2001 року, коли йому було присвоєно статус академічного. У 2005 році театр відкрив малу сцену. Одним з напрямків Малої сцени є просвітницька діяльність (створено низку літературних композицій до ювілеїв видатних постатей країни та області). Головним аспектом роботи театру є популяризація національної історії та культури («Бандура – душа співає», «Вечорниці», Шевченківські дні).

          Нині в театрі всі задуми творчо реалізує дружня команда однодумців-керівників у складі директора, заслуженого діяча мистецтв та заслуженого працівника культури України Миколи Берсона, головного режисера, заслуженого діяча мистецтв України Олега Ігнатьєва, головного диригента, заслуженого артиста України Віктора Уреса, головного балетмейстера, заслуженого артиста України Олександра Леоненка, головного хормейстера Наталії Авраменко.

          Беззаперечно, одним з основних показників роботи театру є відвідуваність вистав. 

        А яке враження від відвідування Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії залишилось у вас, мої друзі? Що для вас означає зустріч із театром? Чи знайомі ви з репертуаром нашого теарту на квітень? Чекаю на ваші відповіді за адресою Anna_Novicka@mail.ru